dentalia demo bg 1

ENDODONTİ KANAL TEDAVİSİ

ANKARA KANAL TEDAVİSİ DİŞ KLİNİĞİ

Endodonti Kanal Tedavisi Nedir ?

Endodonti Kanal tedavisi, çürük ve kırık gibi durumlar sonucunda, belirli işlemler sonrası kalan diş yapısını korumak amacıyla yapılan bir diş tedavi yöntemidir. Kanal tedavisinde ölü olan diş dokuları çıkarılır, varsa enfeksiyon alanı temizlenir, dişin iç yapısı şekillendirilir ve açılan boşluk uygun materyallerle doldurulur.

Kanal tedavisi uygulamasının en yaygın sebebi diş çürüklerdir. Dişlerde bulunan çürükler zamanla ilerlemektedir, eğer çürüğün ilerlemesi diş içerisindeki canlı dokuya ulaşırsa, bu dokuda iltihaplanma meydana gelir. Bu süreç sonucunda içerideki dokunun canlılığını kaybeder ve ilgili dişin ağrımasına neden olur. Bu noktada dişin kaybedilmeden kurtarılması, kanal tedavisi ile mümkün oluyor.

Eğer dişiniz kanal tedavisi gerektiren bir duruma geldiyse vakit kaybetmeden kanal tedavisi işlemini yaptırmalısınız. Süreci daha da uzatırsanız, şiddetli ağrılar çekebilir ya da dişinizi tamamen kaybedebilirsiniz.

ankara endodonti kanal tedavisi

Tüm Tedaviler

Tedaviye mi İhtiyacınız Var ?

Bilgilendirme Metni

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. DENTHALL PREMİUM CLİNİC bünyesinde yer alan hekimlerin fikir ve görüşleri olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

× Merhaba Nasıl Yardımcı Olabilirim ?