dentalia demo bg 1

Ankara Invisalign

Ankara Invisalign Diş Kliniği

Invisalign Nedir ?

Ankara Invisalign, dişlerin düzeltilmesi ve ortodontik tedavi amacıyla kullanılan dental bir tedavi yöntemidir. Geleneksel metal tel tedavisine alternatif olarak geliştirilmiştir. Invisalign tedavi sistemi, özelleştirilen şeffaf plaklar yardımıyla dişlerin düzeltilmesini hedefler. Bahsedilen bu şeffaf plaklar, hastanın ağız ve diş yapısına uygun olarak tasarlanarak ve belirli aralıklarla değiştirilerek dişlerin istenen düzen ve hizaya getirilmesini sağlar. Plakların yenilikçi tasarımları sayesinde, tedavi süreci daha az belli olur ve hastalara estetik açıdan daha çok tercih edilebilir bir seçenek sunar.

Geleneksel diş teli tedavisine kıyasen, Ankara Invisalign tedavisi daha konforlu ve kolay bir tedavi deneyimi sunar. Tedavide şeffaf plaklar kullanılması sebebiyle tedavi süresince dışarıdan bakılması durumunda neredeyse hiç fark edilmez. Bunun yanı sıra plaklar isteğe bağlı olarak çıkarılabilir özelliğe sahip olduğu için hastaya tedavi süresince yemek yerken ve ağız bakımı yaparken de büyük oranda kolaylık sağlar.

Ankara Invisalign (Şeffaf Plak) Tedavi sistemi, alanında uzman diş hekimlerince dijital olarak planlanır ve tedavinin her aşamasında özel plaklar kullanılır. Böylece tedavinin ilerlemesi ve tedaviden alınan başarı sistematik olarak takip edilir ve sonuçların daha önceden görüntülenmesi mümkün hale gelir.

Ankara Invisalign

Invisalign Tedavisi Ankara

Invisalign Tedavisi Nasıl Yapılır?

Invisalign tedavisi, yani invisalign şeffaf plak ya da bilinen diğer adıyla telsiz ortodonti, günümüzde çok sık tercih edilen ileri düzey bir tekniktir. Bu kadar çok rağbet görmesinin en temel nedeni tedavide brakete ihtiyaç duyulmamasıdır. Braket yerine kullanılan  plak sayesinde gün içinde rahatlıkla gülümseyebilir, yemek yiyebilir ve diş fırçalayabilirsiniz. Çünkü kolaylıkla çıkarıp takabileceğiniz bu Şeffaf Plaklarınız aynı zamanda neredeyse görünmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Üstelik çok zaman aldığı bilinen diğer tedavi yöntemlerine kıyasla hem daha az ağrısız hem de daha zahmetsizdir. Tedavide yumuşak plaklar kullanıldığı için diş etleriniz’ de bundan etkilenmez.

Ankara Invisalign tedavi yöntemi, hastalar tarafından geleneksel tel tedavisi ve metal braketlere alternatif olarak sıklıkla tercih edilir. Peki, Invisalign tedavisi nasıl yapılır?

 1. Muayene ve Planlama: Tedavi öncelikle alanında uzman diş hekimi ya da uzman ortodontist ile ilk görüşme ve tedavi sürecinin detaylı bir şekilde değerlendirilmesi ile başlar. Hastanın dişlerinin ve ağız yapısının mevcut durumu değerlendirilir ve tedavi hedefinin somutlaştırılması adına ağız içi tarama, röntgen ve fotoğraf çekimi gibi yöntemlerden yararlanılır. Bu bilgiler tedavi planı oluşturmada büyük önem taşır.

 2. Özel Plakların Üretimi: Tedavi programının oluşturulmasının ardından, hastanın ağız yapısına uygun özel olarak tasarlanmış şeffaf plaklar üretilir. Her plak dişlerin belirli bir aşamaya gelene kadar hareket ettirilebilmesi için özel olarak tasarlanır. Tedavi süresince tasarlanan bu plaklar sıralı bir şekilde kullanılır ve belirli aralıklarla diş hekimi tarafından değiştirilir.

 3. Plakların Kullanımı: Tasarlanan her plak, genel olarak 1 ila 2 hafta takılır akabinde bir sonraki plakla değiştirilir. Plaklar ağız yapısına uygun olarak tasarlandığı için dışardan bakıldığında fark edilmezler ve isteğe bağlı olarak rahatlıkla çıkarılabilirler. Ancak unutulmamalıdır ki tedaviden etkili bir sonuç elde edilebilmesi adına günde en az 20-22 saat boyunca plakların takılması gerekir. Yemek yeme, diş fırçalama gibi özel durumlar harici plağın düzenli kullanılması, tedaviden alınacak sonuç üzerinde belirleyici rol oynar.

 4. Düzenli Kontroller ve Sonuçlar: Invisalign tedavisi esnasında, alanında uzman diş hekimi veya tedaviyi uygulayan ortodontist tedavinin seyrine bağlı olarak düzenli kontroller planlar. Bu kontroller sırasında tedavide kat edilen ilerleme değerlendirilir ve gerekli görülmesi halinde tedavide birtakım değişiklikler uygulanır. Tedavi süreci tamamlandıktan sonra istenen sonuca büyük ölçüde ulaşılmış olur ve tedavide uygulanan son plağın bir süre boyunca gece kullanımı önerilerek tedavi başarısının sabit kalması hedeflenir.

Ankara Invisalign Tedavisi, geleneksel tel tedavisine nispeten konfor ve estetik açısından daha sık tercih edilen alternatif bir tedavi yöntemidir. Ancak unutulmamalıdır ki, her bireyin diş yapısı farklı olduğu için bu tedavi yönteminden başarı alınıp alınamayacağı noktasında uzman bir hekim fikri almak son derece önemlidir.

Invisalign (Şeffaf Plak) Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilir?

Ankara Invisalign tedavisinden sonraki süreçte ilk olarak düzenli bir şekilde retainer (sabitleyici plak) kullanımına özen göstermek gerekir. Tedavi sonrasında dişlerin istenilen konuma gelmeleri ve verilen hizanın korunabilmesi için alanında uzman diş hekimlerince retainer kullanımı önerilir. Bahsedilen bu plaklar, gece veya gün içine belirlenen süre zarfında kullanılmalıdır. Tedaviden başarı elde etmek ve bu başarının uzun vadede korunabilmesi için retainer kullanımının ihmal edilmemesi gerekir.

Bunun yanı sıra tedavi sonrası ağız ve diş hijyenine özen göstermek de olukça önemlidir. Invisalign plakları isteğe bağlı olarak çıkarılabilir olduğu için yemek yemeden önce çıkarılarak ağız temizliği yapılmalıdır. Diş ve plak temizliği, diş çürükleri ve diş eti sağlığı sorunlarının önlenmesi açısından hayati önem taşır.

Son olarak, diş hekimi ya da ortodontist tarafından belirlenen kontrol takvimini aksatmadan uymak tedavi başarısının uzun vadede sürdürülmesi için son derece önemlidir. Düzenli kontroller, diş hekiminin tedavi seyrini değerlendirmesi ve gerekli görülmesi halinde birtakım ayarlamalar yapmasını sağlar. Düzenli takip, tedavi sürecini daha etkili ve başarılı hale getirir.

Ankara Invisalign Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Ankara Invisalign tedavi süresi, hastanın bireysel durumuna, tedavi yoğunluğuna ve dişlerindeki bozulma miktarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Tedavinin süresi, öncelikli olarak dişlerdeki problemin derecesine, düzeltilmesi gereken diş sayısın, hastanın ağız ve diş yapısına ve tedaviye uyulma düzenine bağlı olarak belirlenir. Genel olarak basit bir hizalanma gereken durumlarda, tedavi süresi kıyasen daha kısa sürerken daha karmaşık ve yoğun tedavi gereken vakalarda süreç uzayabilir.

Invisalign tedavisi genel olarak 6 ila 18 ay arasında bir süreç kapsar. Ancak vakadan vakaya bu süreç daha kısa veya daha uzun olabilir. Tedavi süresince alanında uzman diş hekimi tarafından yapılacak değerlendirmeler sonucunda daha net veriler üzerinden konuşulması mümkündür. Tedavi esnasında hastaların plakları her 2 haftada bir değiştirilerek dişler istenen hizaya getirilir. Kontrollerin aksatılmaması ve doktor tarafından belirtilen talimatlara uyulması, tedavi süresi üzerinde belirleyici rol oynar.

Invisalign Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?

 • Soru: Invisalign nedir?
 • Cevap: Invisalign, görünmez plaklar yardımıyla dişlerdeki bozulmaların düzeltilmesini hedefleyen bir çeşit dental tedavi yöntemidir.
 • Soru: Invisalign Ücretleri nedir?
 • Cevap: Invisalign ücretleri ortalama 2000 - 2500 euro'dur.

 

 • Soru: Ankara Invisalign tedavi kliniği nerede ve nasıl çalışır?
 • Cevap: Kliniğimiz Çankaya Ankara'dadır. Invisalign tedavisi, kişiye özel tasarlanmış şeffaf plaklar kullanılarak, dişlerin sistenatik olarak hareket ettirilmesi ve istenen hizaya getirilmesini sağlar.

 

 • Soru: Ankara Invisalign tedavisi nerede alabilirim?
 • Cevap: Ankara Invisalign tedavisinde pek çok diş hekimi ve ortodontist tarafından Invisalign tedavi hizmeti verilmektedir. Tedavi hizmeti alınacak kliniğe karar verilirken, referans ve hasta memnuniyeti gibi faktörler göz önünde bulundurulabilir.

 

 • Soru: Invisalign tedavisi ne kadar sürer?
 • Cevap: Invisalign tedavi süresi, kişinin ağız yapısı, diş yapısı vb. faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ancak genel olarak tedavi, 6 ila 18 ay arasında sürmektedir.

 

 • Soru: Invisalign şeffaf plakaları ne kadar sık takmalıyım?
 • Cevap: Invisalign plakalarının günde en az 20-22 saat süresince takılması diş hekimlerince önerilir. Plaklar yalnızca yemek yeme diş fırçalama gibi özel ihtiyaçlar esnasında çıkarılmalıdır.

 

 • Soru: Invisalign şeffaf plak tedavisi ağrılı mıdır?
 • Cevap: Invisalign tedavisi ilk etapta hafif ağrılı ve rahatsız edici olabilir. Ancak genel anlamda dayanılmayacak ağrı- acı verici ve günlük hayatı olumsuz etkileyecek seviyede ağrılı bir süreç değildir. Ağız ve diş yapısı kullanılan plağa uyum sağladıkça hissedilen rahatsızlık da büyük oranda azalır.

 

 • Soru: Invisalign plakalarını nasıl temizlemeliyim?
 • Cevap: Tedavide kullanılan plaklar, ılık su ve hafif sabun uygulaması yardımıyla rahatlıkla temizlenebilir. Plak temizliğinde diş fırçası kullanılmadan önce mutlaka diş hekimine danışılmalıdır.

Ancak unutulmamalıdır ki yukarıda verilen cevapların tümü genel bilgilendirme amacı taşır. Ankara Invisalign tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak ve tedavi seçeneklerinin değerlendirilmesi için alanında uzman bir diş hekimine danışılması önerilir.

Invisalign Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Diğer geleneksel yöntemlere kıyasla şeffaf plak tedavisi'nin daha avantajlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Dilerseniz bunları bir de kısaca özetleyerek toparlayalım. İşte Ankara Invisalign (Şeffaf Plak) Tedavisinin Avantajları;

 • Gündelik hayatınızda herhangi bir aksama yaşamazsınız.
 • Estetik bir kaygı duymazsınız.
 • Dilediğiniz zaman plakları çıkarabilirsiniz.
 • Ağrı, acı veya yaralarla uğraşmazsınız.
 • Tedavi süreci daha kısadır.

Ankara Invisalign tedavisindeki bu kadar çok avantajdan sonra hastaların şeffaf plak fiyatları konusunda tedirginlik yaşamaları epey sık yaşadığımız bir durumdur. Çünkü invisalign tedavisinde kullanılan malzemeden ziyade özgünlük yani kişiye özel olma durumu belirleyici faktördür. Kısaca şeffaf plak fiyat açısından düşünüldüğünde malzeme odaklı değildir.

Hastanın ağız ve diş yapısı, işlemin nasıl yapılacağı ve ne kadar süre devam edeceği noktasında ipuçları taşırken tüm bu detaylar ise fiyatlandırmayı etkiler. Bilinenin aksine fahiş fiyatlar söz konusu değildir. Detaylı bilgi için bizleri arayabilirsiniz. Ankara Diş Kliniği olarak en iyi hizmeti ve en güvenilir bilgiyi sizlere iletmek için buradayız.

Ankara Invisalign Doktorlar hakkında genel bilgi almak isterseniz Doktor Takvimi web sitesini ziyaret ederek bizleri tercih eden hastalarımızın kliniğimiz hakkında yaptıkları yorumlara ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 

Bilgilendirme Metni

Tüm Tedaviler

Ankara Invisalign®Tedaviye Mi İhtiyacınız Var ?
× Sorularınız İçin WhatsApp