Diş Telleri Tıbbi Faydaları 2023

Diş Telleri Tıbbi Faydaları 2023
Diş Telleri Tıbbi Faydaları 2023

Diş telleri tıbbi faydaları 2023, daha düz, daha güzel görünen bir gülümseme isteyen hem gençler hem de yetişkinler için ortak bir tedavi haline geldi . Güzel bir gülümseme güzeldir, ancak diş tellerinin faydaları da vardır , bazıları sizi şaşırtabilir. 

Diş Telleri Tıbbi Faydaları 2023 Nelerdir ?

Geliştirilmiş ısırık:

Diş telleri tıbbi faydaları 2023 en önemli olan kısmı takmanın amaçlarından biri çarpık dişleri düzeltmek olsa da, aynı zamanda kötü hizalanmış diş ısırıklarını düzeltmek için de kullanılırlar.

“Isırmak”, üst ve alt dişlerinizin nasıl birbirine uyduğunu açıklayan diş terimidir. Eksik dişlerden veya düzgün hizalanmamış dişlerden dolayı ısırıklarınızda boşluklar olduğunda , sağlıklı sindirimin kritik bir parçası olan yiyecekleri parçalama yeteneğinizi etkileyebilir. Kötü hizalanmış dişlerin , kişinin düzgün çiğneme ve hatta yemek yeme yeteneğini etkileyebilir.

Tedavi edilmezse, çenenizin çiğnemek için daha fazla çalışması gerektiğinden yanlış hizalanmış dişlerden bir ısırık ağrılı hale gelebilir; Bu, kilit çene, TME bozukluğu ve çene ağrısına bağlı baş ağrılarına neden olabilir ve bunların tümü karmaşık diş ve tıbbi tedavi gerektirebilir.

Çenenin Geliştirilmiş Hizalaması:

Aşırı kalabalık dişler veya çenenin yanlış hizalanması bazı konuşma engellerine neden olabilir. İyi haber şu ki, ortodontik tedavi konuşma engellerine neden olan hem çene hem de damak dizilimini giderebilir. Ortodontik tedavinin bir parçası olarak diş teli uygulanmadan önce damağı genişletmek için genişletici kullanılması gerekebilir.

Damaktaki bir genişleme aynı zamanda daha iyi nefes alma, daha az horlama ve çene yanlış hizalanmasının bir sonucu olarak potansiyel olarak iyileşmiş kulak ve sinüs sorunları ile sonuçlanabilir. Aslında, doğru çene hizalaması, yüzünüzü uygun oranlara getirerek görünüşünüzü değiştirebilir.

Daha İyi Ağız Bakımı Alışkanlıkları :

Kalabalık ve yanlış hizalanmış dişleriniz olduğunda, temizlenmesi daha zordur. Dişin bazı kısımları başka bir dişin arkasına saklanıyor olabilir ve bu da düzgün fırçalamayı ve diş ipi kullanmayı neredeyse imkansız hale getirir.

Dişler uygun şekilde temizlenemediğinde bakteri birikebilir ve bu bakteri diş eti hastalığına ve çürüklere yol açar . Kalabalık dişleri düzelterek, fırçalama ve diş ipi kullanma doğal olarak iyileştirilmelidir.

İyi ağız bakımı alışkanlıkları arasında günde iki kez fırçalamak, gargara kullanmak ve her gün diş ipi kullanmak yer alır. Diş teli olanlar için, ağız kokusu , diş eti hastalığı ve dişlerin lekelenmesini önlemek için iyi ağız bakımı ihtiyacı daha da önemli hale gelir .

Braketlerde, braketler ve teller arasında ve çevresinde düzgün bir şekilde fırçalamak ve diş ipi kullanmak için ekstra özen gösterilmelidir . Bu, diş hekimine daha düzenli ziyaretlerle birlikte, ömür boyu sürecek daha iyi alışkanlıklarla sonuçlanacak yeni alışkanlıklar yaratabilir.

Daha Fazla Güven :

Kendine güvenin hayatta daha fazla genel başarıya yol açtığı gösterilmiştir. İnsanlar utandıkları için gülümsemelerini gizlediklerinde, üst düzey bir işin peşinden gitmek veya terfi istemek için gereken riskleri alma olasılıkları daha düşüktür. Bir kişi gülümsemesinden artık utanmadığında, doğal olarak daha fazla güven hisseder ve bunun daha fazla mutluluğa, daha fazla üretkenliğe, daha az sosyal kaygıya ve nihayetinde daha iyi sağlığa yol açtığı bildirilir .

Diş Teli Çok Uzun Süre Kalırsa Ne Olur? Ne Zaman Endişelenmeli?

Yıllardır diş teli takıyorsanız, kendinizi hüsrana uğramış ve tedavinin bitmesine hazır hissediyor olabilirsiniz. Üç yıldan uzun süredir diş teli takan pek çok hastayı tedavi ettikten sonra, endişelerinizi tamamen anlıyorum. Bazen ilerleme durabilir ve seçeneklerinizi ciddi bir şekilde değerlendirme zamanı gelmiştir.

Diş teli birçok nedenden dolayı planlanandan daha uzun sürebilir. Bazen bunun nedeni, hastanın talimatları olması gerektiği gibi izlememesidir. Diğer zamanlarda bunun nedeni tedavi planının gerektiği gibi düşünülmemiş olmasıdır. Ve gerçekçi olalım, bazen bunun nedeni ortodontistin işinde en iyisi olmamasıdır. Bütün bunlar tedaviyi geciktirebilir.

Denthall Clinic Yararlı Bilgiler

Bilgilendirme Metni

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. DENTHALL PREMİUM CLİNİC bünyesinde yer alan hekimlerin fikir ve görüşleri olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

0 312 511 2445

Bizi Hemen Arayın!

0 506 939 2838

Whatsapp Randevu!

Bize Ulaşın

randevu@denthallclinic.com
× Sorularınız İçin WhatsApp