dentalia demo bg 1

LAMİNA DİŞ KAPLAMA

ANKARA LAMİNE KAPLAMA DİŞ KLİNİĞİ

Lamina Porselen Diş

Lamina diş (lamina porselen) yaprak porselen olarak da adlandırılan restorasyonlardır. Çoğunlukla porselen materyalden bazen de estetik özellikleri iyileştirilmiş zirkonyum materyalden üretilebilmektedir. Lamina porselen restorasyonları estetik amaçla uygulamaktayız. Gülüş tasarımı planladığımız hastalarda hastanın gülme hattında görünen dişlerin dışarı bakan yüzeylerini kaplayacak şekilde yaprak formunda incecik porselenler hazırlanmaktadır.

Lamina restorasyonlar her hastaya uygulanamamaktadır. Klinik muayenede dişlerin form ve renk bozuklukları, estetik gereksinimleri detaylı olarak incelenmelidir. İleri düzeyde çapraşıklıklar, aşırı renklenmiş dişler, diş eksiklikleri lamina restorasyonlarla düzeltilememektedir. Muayene sırasında aşırı fonksiyon dışı alışkanlıklara sahip hastalarda yani ileri diş sıkma veya kapanış bozukluğu bulunan hastalarda lamine restorasyonların uygulanması uygun olmayabilmektedir. Böyle durumlarda gülüş estetiği sağlayabilmek için ortodontik bir tedavi uygulanması veya farklı protez uygulamaları daha doğru olabilmektedir.

ankara lamina dis kaplama

Lamina dişler hangi materyallerden yapılır?

Lamina porselenler sıklıkla tam porselen restorasyonlar olarak hazırlanmaktadır. Bu porselenler ışık geçirgenliği yüksek ve estetik özellikleri doğal diş görünümünü taklit edebilen özellikte üretilmektedir. Genellikle e-max gibi kaliteli materyallerden üretilmektedir. Farklı tekniklerle üretilse dahi laboratuvar aşamasında işlemi yapan seramistin sanatı çok büyük bir farklılık yaratılmasını sağlar.

Lamina dişler tedavi sonunda nasıl görünecek?

Lamina restorasyon uygulaması öncesinde var olan dişler üzerinden alınan ölçülerle çalıştığımız seramistlerin hazırladığı final tasarımı sayesinde, henüz hiç işlem uygulamadan hasta ağzına yapılabilecekleri aktarabilmekteyiz. Böylece tedaviye karar verirken yapılabilecekleri hastalarımız ile birlikte değerlendirebilme şansına sahip olmaktayız.

Tüm Tedaviler

Tedaviye mi İhtiyacınız Var ?

Bilgilendirme Metni

Bu web sitesi, yalnızca kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu web sitesinde sağlık hizmeti verilmemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Ayrıca bu sitede yer alan bilgi, uygulama vb. konu başlıklarının bu web sitesinde yer alıyor olması, bu konuların veya başlıkların tamamının veya bir kısmının bizim kliniğimizde uygulandığı anlamına gelmemektedir. Bu sitede yer alan bazı konular hakkında kliniğimizde hizmet verilmemektedir. Bazı konularda ise hizmet verilmektedir. Bu site bilgi paylaşımı amacı ile düzenlenmiştir. Bu sitede yer alan bazı uygulamalarda bu hizmetin en iyi bizim tarafımızdan verildiğini kanıtlamaz.

Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. DENTHALL PREMİUM CLİNİC bünyesinde yer alan hekimlerin fikir ve görüşleri olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bilgilerinize saygı ile arz ederiz.

× Merhaba Nasıl Yardımcı Olabilirim ?